WSZYSTKO O MIKRONAKŁUWANIU »     Medik8 SKINROLLA »     OPISY ZABIEGÓW »     ZESTAWY DO MIKRONAKŁUWANIA »

Zanim sięgniesz po Dermaroller lub Dermastamp i podejmniesz się mikronakłuwania w warunkach domowych prosimy, aby zapoznać się z niezbędnymi informacjami mającymi na celu przede wszystkim uzyskanie zamierzonego efektu wyleczenia tzw skazy dermalnej w bezpieczny sposób.

Poniżej przedstawiamy cały szereg niezbędnych wiadomości, które pomogą gruntownie zbadać tematykę mikronakłuwania i odpowiedzieć na wiele zadawanych sobie pytań.

DERMAROLLER NA CELLULIT

Cellulit, znany również jako " pomarańczowa skórka ", jest częstym schorzeniem skóry u około 90% kobiet. Jego głównym objawem jest wklęsły wygląd skóry na biodrach, udach i pośladkach. Ta cecha nierówności spowodowana jest powiększonym i nierównomiernie rozmieszczonymi komórkami tłuszczowymi, które powodują nacisk na formowanie się tkanki pod naskórkiem co doprowadza do pojawienia się "skórki pomarańczowej". Komórki tłuszczowe stają się powiększone z powodu zniekształcenia funkcji układu limfatycznego, który powinien usunąć nadmiar tłuszczu, wodę i produkty przemiany materii z naszego organizmu. Kiedy te substancje kumulują się w organizmie, szczególnie na powierzchni skóry, komórki tłuszczowe stają się powiększone co ostatecznie doprowadza do powstania widocznych guzków na udach, pośladkach, brzuchu a także ramionach.

Dieta, regularne ćwiczenia pozwalają kontrolować stan, jednak bardziej spektakularne efekty mogą być osiągnięte dzięki użyciu Dermarollera na skórze.

Masaż za pomocą urządzenia Medik8 Titanium Dermaroller znacznie zwiększa skuteczność preparatów antycellulitowych prowadząc do zmniejszenia wyglądu skórki pomarańczowej. 

 

OPIS ZABIEGU DERMAROLLEREM:

KROK 1:

Oczyść Medik8 Titanium Dermaroller za pomocą płynu dezynfekującego od Medik8 i pozostawić do osuszenia przed użyciem.

Płyn Dezynfekujący Medik8 »

KROK 2:

Oczyść dokładnie obszar występowania cellulitu za pomocą preferowanego przez ciebie preparatu odpowiedniego do typu twojej skóry i delikatnie osuszyć.

Zalecamy:

gentleCleanse™ »

poreCleanse™ »

KROK 3:

Stałymi i łagodnymi ruchami roluj skórę na obszarze występowania cellulitu Dermarollerem 6-10 razy tam i z powrotem (rys. 1 i 2).

 

Jak prawidłowo wykonać zabieg z użyciem Dermarollera dowiesz się z naszego PORADNIKA MIKRONAKŁUWANIA »

KROK 4:

Po zabiegu zastosuj odpowiednie preparaty przeznaczone pod mikronakłuwanie do walki z cellulitem. 

KROK 5:

Oczyść Titanium Dermaroller w gorącej wodzie i użyj płynu dezynfekującego Medik8. Po osuszeniu odłóż do futerału.

Płyn Dezynfekujący Medik8 »Nakłuwanie Dermarollerem wykonuje się następującą metodą:

rys. 1

PIONOWO I POZIOMO

6-10 razy w górę i w dół i
6-10 razy w lewo i w prawo na wyznaczony obszar

rys. 2

DIAGONALNIE W OBU KIERUNKACH

6-10 razy w górę i w dół pod kątem 45 stopni  i
6-10 razy w lewo i w prawo pod kątem 45 stopni na wyznaczony obszar

CZAS TRWANIA ZABIEGU: 5 - 20 minut, w zależności od prędkości rolowania i wielkości obszaru leczenia;
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:

Dermaroller 0.2mm / 0.3mm od 2 do 7 razy w tygodniu*;

Dermaroller 0.5mm - 1 raz w tygodniu;

* - podane liczby są wartościami teoretycznymi; sięgnij po nasz PORADNIK MIKRONAKŁUWANIA », aby dowiedzieć się jak bezpiecznie dostosować liczbę zabiegów, aby uzyskać zadawalające efekty

OPTYMALNY CZAS LECZENIA: W ciągu nocy;